برنامه Skilled Worker نواسکوشیا

فهرست مطالب

برنامه Skilled Worker نواسکوشیا

نُوا اِسکوشیا از استان‌های کشور کانادا و واقع در ساحل جنوب‌شرقی این کشور است. مرکز نوا اسکوشیا شهر هلیفکس است که بزرگ‌ترین شهر این استان نیز به حساب می‌آید و از مراکز اقتصادی منطقه است.

استان نوا اسکوشیا با جمعیت ۹۳۰٬۰۰۰ نفر جزء کم جمعیت‌ترین استانهای کانادا می‌باشد. البته با توجه به مساحت کم، دومین استان پرتراکم کانادا محسوب می‌شود. اکثر جمعیت در شهر Halifax و اطراف آن می‌باشد. اسم این استان اصلاً یونانی و به معنی «اسکاتلند جدید» می‌باشد. اصلاً جای تعجب نیست که بیشتر افراد این استان تقریباً ۳۰ درصد اصالتی اسکاتلندی دارند. البته در این استان تعداد زیادی ایرلندی، فرانسوی، عرب، آلمانی، هلندی و چینی زندگی می‌کنند. با توجه به رشد صنعت، این استان، آیندهٔ خود را در جذب مهاجر می‌بیند.

اقتصاد در استان نوا اسکوشیا دارای تنوع زیادی بوده که از جمله آن‌ها می‌توان به تولید، ماهیگیری و معدن اشاره کرد. متأسفانه منابع ماهی در سالهای اخیر با خطر مواجه شده و بر روی صنعت شیلات تأثیر بدی گذاشته‌است. اخیراً با تغییر اقتصاد این استان و با آموزش ماهیگران بی‌کار، از آن‌ها در کارهای جدید استفاده شده‌است. این رشد سریع در سپتامبر ۲۰۰۶ نرخ بیکاری را به پایین‌تر از میانگین کانادا رساند. هلیفکس (Halifax) که یک مرکز شهری بزرگ می‌باشد دارای صنایع متنوع بوده و قلب اقتصاد بخش آتلانتیک کانادا محسوب می‌شود.

برنامه Skilled Worker نواسکوشیا

برنامه اولویت های بازار کار نواسکوشیا، افرادی که نیازهای بازار کار استان را برآورده می کنند را از طریق سیستم اکسپرس اینتری فدرال انتخاب می کند و این افراد باید برای Nomination اقدام کنند. فقط افرادی که از اداره مهاجرت نواسکوشیا Letter of Invitation دریافت می کنند می توانند اپلای کنند.

 

برنامه نیروی متخصص استان نواسکوشیا به کارفرمایان کمک می کند تا نیروهای متخصص خارجی را استخدام کنند. اخیراً دانشجویان بین المللی که فارغ التحصیل شده اند و مهارت های آنها در نواسکوشیا مورد نیاز می باشد بسیار مورد توجه کارفرمایان این استان بوده اند. یک کارفرما فقط زمانی می تواند نیروهای متخصص خارجی را برای موقعیت هایی شغلی خود جذب کند که شهروندان یا افراد مقیم دائم کانادا قادر به پرکردن این فرصت های شغلی نباشند.

 

الزامات مورد نیاز برنامه

متقاضی باید:

  • 21 تا 55 ساله باشد.
  • یک پیشنهاد شغلی دائم تمام وقت از یک کارفرما در نواسکوشیا داشته باشد.
  • یک سال سابقه کار مرتبط با شغل داشته باشد. (نیروهای متخصص نیمه ماهر و کم مهارت باید شش ماه سابقه کار با کارفرما را داشته باشند).
  • دارای حداقل مدرک دیپلم دبیرستان باشد.
  • از آموزش و مهارت های مناسب براي شغل برخوردار باشد.
  • تمکن مالی کافی برای سکونت در نواسکوشیا را داشته باشد.
  • نیروهای متخصص با مهارت بالا باید CLB5 برای زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشند.
  • نیروهای متخصص نیمه ماهر و کم مهارت باید CLB4 برای زبان انگلیسی یا فرانسوی نشان دهند حتی اگر زبان اول آنها انگلیسی یا فرانسوی باشد.

برنامه Skilled Worker نواسکوشیا

نحوه اپلای

متقاضی باید فرم اپلیکیشن آنلاین را تکمیل کرده و کلیه اطلاعات و پیوست های مورد نیاز را درج کند.

https://novascotiaimmigration.com/wp-content/uploads/AppGuide-NSNP-SW-English.pdf

 

آیا تصمیم دارید ویزای کانادا را دریافت کرده و با کمترین هزینه مستقیما به اقامت دایم این کشور دست یابید؟

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را تکمیل کرده و وضعیت خود را رایگان بررسی کنید.

 

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

 

بیشتر بخوانید :

ویزای کار کانادا

پادکست ویزای ویزیتوری کانادا

برنامه استارت آپ کانادا

error: Content is protected !!