مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارت آپ کانادا (Canada Startup Visa Program)

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارت آپ کانادا (Canada Startup Visa Program)

اگر شما صاحب بیزنس هستید و یا کسب و کاری را مدیریت می کنید برنامه استارت آپ کانادا ممکن است برای شما مناسب باشد!

برنامه استارت آپ کانادا برای جذب کارآفرینان و مدیران یا صاحبان مشاغل به کانادا و راه اندازی شرکت های نوپا یا استارت آپ ها در کانادا توسط اداره مهاجرت این کشور معرفی شده است. در این برنامه متقاضی با داشتن ایده ای مبتکرانه و جدید، قصد و هدف خود را برای راه اندازی یک شرکت نوپا (استارت آپ) در کانادا اعلام می کند. متقاضی در این برنامه بایستی توانایی دریافت نامه حمایت (Letter of Support) از سازمان ها و شرکت هایی مشخص شده از سوی اداره مهاجرت کانادا را داشته باشد. درواقع با داشتن نامه حمایت از این سازمان ها، متقاضی می تواند در صورت دارا بودن شرایط دیگر مانند نمره زبان معادل CLB5 و همچنین تمکن مالی نه چندان بالا برای اقامت دایم خود، همسر و فرزندان خود اقدام کند.

 

برنامه استارت آپ کانادا

 

و اما روال اقدام در برنامه استارت آپ کانادا چگونه است؟

اقدام در برنامه استارت آپ کانادا – همانگونه که پیش تر نیز اشاره شد، متقاضی در برنامه استارت آپ کانادا (Canada Startup Visa Program) ابتدا به ایده ای خلاقانه و نو برای تاسیس استارت آپ خود در کانادا نیاز دارد. در واقع متقاضی یا بایستی خود ایده ای مبتکرانه برای ایجاد استارت آپ در خاک کانادا داشته باشد و یا با کمک شرکت های حامی استارت آپ کانادا و یا مشاوران بیزنس به ایده ای جدید و خلاقانه برای ایجاد استارت آپ در کانادا دست یابد. چیزی که مهم است آنست که متقاضی بایستی دانش و تجربه مدیریتی لازم برای گسترش ایده و تبدیل ایده خود به یک استارت آپ را داشته باشد.

پس از اینکه ایده جدید شکل گرفت، متقاضی بایستی بتواند از یکی از سازمان های مشخص شده توسط اداره مهاجرت کانادا نامه حمایت دریافت کند. برای دریافت نامه حمایت، متقاضی بایستی به سراغ یکی از سازمان های  Venture Capital یا Angel Investor و یا Incubator برود و موفق شود نظر یکی از آن ها را در مورد ایده خود جلب کند. در بین 3 نوع سازمان معرفی شده توسط اداره مهاجرت می توان با قاطعیت گفت که دریافت نامه حمایت از Incubator ها آسان تر از بقیه سازمان ها خواهد بود. در حقیقت Incubator ها شرکت های خصوصی و مورد تایید اداره مهاجرت هستند که در کانادا از شرکت های نوپا و استارت آپ ها حمایت معنوی و آموزشی می کنند. این شرکت ها به متقاضی سرمایه اولیه ای نخواهند داد، اما خدماتی شامل آموزش متقاضی برای ایجاد یک استارت آپ موفق، روش های نوین بازاریابی در کانادا، ثبت شرکت و قوانین حقوقی آن، ارایه یک بیزنس پلن قوی و تحلیل بازار کانادا، کمک به متقاضی در استخدام کارمندان و حتی خدماتی شامل ارایه مکان ارزان قیمت جهت دفتر شرکت یا استارت آپ تازه تاسیس و بسیاری خدمات دیگر را ارایه خواهند کرد.

برای اینکه متقاضی بتواند از Incubator ها نامه حمایت دریافت کند بایستی ابتدا از یکی از آن ها نامه پذیرش دریافت کند. این یکی از دشوارترین مراحلی است که متقاضی در این برنامه با آن روبه روست زیرا این سازمان ها به آسانی به متقاضی پذیرش را نخواهد داد. در واقع این نامه پذیرش، بیان کننده آن است که متقاضی در یکی از برنامه های آموزشی Incubator پذیرفته شده و می تواند در این برنامه آموزشی شرکت کند. پس از آن که متقاضی در برنامه آموزشی Incubator شرکت کرد در انتها از وی مصاحبه ای به عمل خواهد آمد و سپس به وی نامه حمایت یا Letter of Support اعطا خواهد شد.

لازم به توضیح است که مدت زمان دوره های آموزشی Incubator ها بسته به هر Incubator متفاوت بوده و ممکن است از یک ماه تا چندین ماه به طول بیانجامد.

نویسنده: پیام پاک مهر

 

چرا استفاده از خدمات شرکت پیرسوک برای اقدام در برنامه استارتاپ کانادا؟

در صورتی که مالک و یا مدیر یک کسب و کار هستید و قصد دارید برای برنامه استارتاپ کانادا اقدام کنید فرم ارزیابی زیر را تکمیل کنید تا پس از بررسی وضعیت با شما تماس گرفته شود.

 

 

شرکت پیرسوک با مدیریت پیام پاک مهر مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا و عضو شورای قانونگذاری مشاورین رسمی مهاجرت کانادا ICCRC

 

 

بیشتر بخوانید :

ادامه تحصیل آسان در بهترین دانشگاه ها و کالج های کانادا

سرمایه گذاری مطمئن و بی دردسر در پرتغال، پاسپورت اروپایی دریافت کنید!

آفرهای ویژه تحصیلی پیرسوک (تحصیل ارزان در کانادا)


error: Content is protected !!