برنامه های کارآفرینی استانی کانادا

فهرست مطالب

ساسکاچوان استانی شمالی در غرب کانادا است. مرکز آن رجاینا و بزرگترین شهر آن ساسکاتون است. این استان درصدد جذب مهاجر جهت رشد اقتصادی است. این استان در ناحیهٔ سرسبز کانادا قرار دارد و تولیدکنندهٔ ۲۸ درصد غلات و بیش از ۵۴ درصد گندم کشور است. اگرچه کشاورزی با درآمد ۲ میلیارد دلار در سال مهم‌ترین بخش اقتصاد این استان محسوب می‌شود، ولی کارهای خدماتی از جمله مؤسسات مالی، بیمه، بنگاه‌های مسکن بخش مهمی در اقتصاد این استان است. نرخ بیکاری یک و نیم درصدی، کمتر از میانگین کانادا بوده و این استان را به محل خوبی برای کار تبدیل ساخته‌است. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی این استان را مطالعه نمایید.

اونتاریو یکی از استان‌های مهم کشور کانادا می باشد. از لحاظ جمعیت و فعالیت اقتصادی بزرگ‌ترین و قوی‌ترین استان کانادا است. مرکز آن تورنتو است و اتاوا (پایتخت کانادا) نیز در آن قرار دارد. وسعت اونتاریو ۱٬۰۷۶٬۳۹۵ کیلومتر مربع است. اونتاریو پیشروترین استان کانادا در زمینه تولید است و ۵۲٪ از کل تولید ارسالی کشور از این استان می‌باشد. از لحاظ جغرافیایی استان اونتاریو در شرق کانادا واقع می باشد و مشهورترین شهرهای این استان عبارت‌اند از تورنتو، اتاوا و همیلتون. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی این استان را مطالعه نمایید.

استان نیوبرانزویک یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا می‌باشد. این استان دارای منابع سرشار طبیعی بوده که بخش اصلی اقتصاد استان را تشکیل می‌دهد. امروزه این استان دارای اقتصاد مدرن خدماتی از جمله خدمات مالی و بیمه‌ای می‌باشد. سیاری از شرکت‌ها تمایل دارند تا خدمات مشتریان و خدمات فنی خود را در نیوبرانزویک مستقر کنند زیرا در این استان به نیروی کار با دو زبان دسترسی دارند. فناوری اطلاعات از دیگر صنایع رو به رشد این استان می‌باشد. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی این استان را مطالعه نمایید.

کبک  یکی از استان‌های کانادا است. مرکز آن شهر کبک و بزرگ‌ترین شهر آن مونترال است. کبک تنها استان کانادا با جمعیت غالباً فرانسوی زبان و تنها استان این کشور است که تنها زبان رسمی آن در سطح استانی فرانسوی است. این استان از نظر مساحت بزرگ‌ترین استان کانادا است و از نظر جمعیت دومین استان کانادا به‌شمار می‌رود. کبک، میزبان اتفاقات متعدد هنری در طول سال است و علاوه بر رویدادهای سینمایی، تئاتر، موسیقی و ادبیات، هر سال برنامه‌های سنتی و تاریخی دیدنی نیز در کبک برگزارمی شود. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی این استان را مطالعه نمایید.

نُوا اِسکوشیا از استان‌های کشور کانادا و واقع در ساحل جنوبی این کشور است. هلیفکس (Halifax) با جمعیت تقریباً ۴۰۰٬۰۰۰ نفر مرکز سیاسی و بزرگترین شهر این استان است. این استان همچنین یکی از بندرهای دریایی اصلی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس می‌باشد. اقتصاد در استان نوا اسکوشیا دارای تنوع زیادی بوده که از جمله آن‌ها می‌توان به تولید، ماهیگیری و معدن اشاره کرد. هلیفکس (Halifax) که یک مرکز شهری بزرگ می‌باشد دارای صنایع متنوع بوده و قلب اقتصاد بخش آتلانتیک کانادا محسوب می‌شود. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی این استان را مطالعه نمایید.

مانیتوبا  یکی از استان‌های کانادا است. مرکز آن وینیپگ است. این استان یکی از سه استان سرسبز کانادا در قلب کشور می‌باشد. صنایع اصلی این استان معدن، تولید و کشاورزی می‌باشند. حرفهٔ سنتی این استان ماهی‌گیری است. زمین‌های کشاورزی زیادی از گندم، جو، جو صحرایی، آفتاب گردان و پنبه در این استان وجود دارد. با توجه به این منابع، صنایع غذایی در این استان قدرت خوبی دارد. تولید، هوافضا و حمل و نقل از دیگر صنایع این استان می‌باشند. بخش دولتی و خدماتی در شهر وینیپگ جایگاه خوبی دارد. رشد اقتصادی استان ۳ درصد می‌باشد. از آنجایی که این رشد تولیدکننده فرصت‌های شغلی بسیاری است، مقامات استانی در صدد جذب مهاجر به این استان می‌باشند. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی این استان را مطالعه نمایید.

پرنس ادوارد آیلند یکی از استان‌های کانادا است که متشکل از جزیره‌ای به همین نام و چند جزیرهٔ دیگر است. در نزدیکی نیوبرانزویک و نواسکوشیا و کبک است. نسبت به بقیه استان‌های کانادا دارای جمعیت و مساحت کمتری است. صنایع عمده در استان کشاورزی، گردشگری، ماهیگیری، و تولیدات صنعتی می‌باشد. صنعت گردشگری (به ویژه در طول تابستان) یکی از منابع مهم درآمدی جزیره محسوب می‌شود. جذابیت مناظر طبیعی، زمین‌های گلف، و آن اوف گرین گیبلز در این جزیره تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می‌کند. صنعت ماهیگیری، یکی دیگر از موارد عمده اقتصادی است. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی این استان را مطالعه نمایید.

بریتیش کلمبیا غربی‌ترین استان کانادا است که در میان رشته‌کوه راکی و اقیانوس آرام قرار گفته‌است. بریتیش کلمبیا از شمال با قلمروهای شمال غرب و قلمرو یوکان، از شرق با استان آلبرتا، از جنوب با ایالت واشینگتنِ امریکا و از غرب با اقیانوس آرام همسایه است. مرکز استان بریتیش کلمبیا شهر ویکتوریا و بزرگ‌ترین شهر آن ونکوور است. این استان غربی‌ترین استان کانادا و در کنار اقیانوس آرام جای دارد. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا را مطالعه نمایید.

error: Content is protected !!