افزایش چشمگیر تعداد ثروتمندان کانادایی

فهرست مطالب

گزارش ها نشان می دهند که ثروتمندان کانادایی با سرعت بیشتری نسبت به بقیه، ثروتمندتر می شوند!

براساس مطالعه جدید درمورد ثروت، کانادا از نظر تعداد افراد ساکن در کشور با ارزش خالص دارایی حداقل 30 میلیون دلار آمریکا در رده پنجم جهان قرار گرفت. طبق تحقیقات شرکتWealth X ، کانادا در سال 2017 دارای حدود 10،840 ساکن با ارزش دارایی 30 میلیون دلار یا بیشتر با احتساب سرمایه گذاری های آنها بوده است. میزان دارایی 30 میلیون دلاری تصادفی نیست، طبق نظر Wealth-X یک فرد با این میزان دارایی فوق ثروتمند محسوب می شود. ایالات متحده، ژاپن، چین و آلمان در رده های اول تا چهارم قرار گرفته و فرانسه، هنگ کنگ، انگلیس، سوئیس و ایتالیا همگی بعد از کانادا قرار دارند.

براساس اظهارات Ricardo Tranjan، محقق ارشد مرکز کانادایی (CCPA)، تحقیقات نشان می دهد که افراد ثروتمند در حال افزایش هستند. “در حالی که میانگین ارزش خالص دارایی ثروتمندترین خانواده های کانادا بین سالهای 2012 تا 2016 به میزان 37 درصد افزایش یافته، ارزش خالص دارایی خانواده های طبقه متوسط فقط 16 درصد افزایش یافته است.”

 

پیشی گرفتن از طبقه متوسط جامعه

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط اقتصاددان فرانسوی، Thomas Piketty و همكارانش، نشان داده شده است كه مالیات دلیل اصلی برای توزیع ثروت در کشورهای اروپایی است در حالی که کانادا چنین مالیاتی را ندارد. آلمان، تنها کشور اروپایی است که بالاتر از کانادا در این فهرست قرار دارد و با وجود مالیات، اقتصاد آن نیز بسیار بزرگتر از کشور کانادا است.

 

مطالعه نشان می دهد عدم وجود مالیات، نابرابری اجتماعی را افزایش می دهد

براساس Wealth-X، تعداد افراد در کانادا با ارزش خالص دارایی 30 میلیون دلار یا بیشتر از سال گذشته نزدیک به 14 درصد افزایش یافته است، در حالی که کل ثروت آنها تقریبا 15 درصد افزایش یافته و به یک جمع بیش از 1.1 تریلیون دلار رسیده است.

 

بازده سرمایه گذاری بالا باعث رشد اقتصادی می شود

مطالعات نشان می دهد بزرگترین دلیل ثروت این گروه در کانادا رشد اقتصادی بهتر در منطقه، بازده سرمایه گذاری بالا و ارز قوی تر بوده است. اقتصاد کانادا در سال گذشته رشد سه درصدی داشته و دلار کانادا نسبت به سال 2017 بیش از هفت درصد رشد داشته است.

 

کاهش سهم جهانی در آینده

مطالعات Wealth-X نشان می دهد این سرعت ممکن است ادامه پیدا نکند. این شرکت تحقیقاتی اعلام کرده است که منطقه آمریکای شمالی در حال پیگیری است تا کمترین رشد افراد با 30 میلیون دلار یا بیشتر را در پنج سال آینده ثبت کند. مطالعه نشان می دهد: “این منطقه به طور مطلق به صورت منطقه فوق العاده ثروتمند باقی خواهد ماند، اما نرخ رشد سالانه تقریباً زیر شش درصد خواهد بود”.

از طرف دیگر، پیش بینی می شود منطقه آسیا و اقیانوسیه شاهد رشد تعداد افراد با 30 میلیون دلار یا بیشتر باشند، سریعترین مناطق در جهان برای افزایش ثروت، بازارهای در حال ظهور مانند آسیا، آمریکای لاتین و Caribbean هستند.

آیا تصمیم دارید ویزای کانادا را دریافت کرده و با کمترین هزینه مستقیما به اقامت دایم این کشور دست یابید؟

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را تکمیل کرده و وضعیت خود را رایگان بررسی کنید.

 

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

 

بیشتر بخوانید :

ویزای کار کانادا

پادکست ویزای ویزیتوری کانادا

برنامه استارت آپ کانادا

error: Content is protected !!