برنامه های استانی مهاجرت به کانادا

فهرست مطالب

ساسکاچوان استانی شمالی در غرب کانادا و تنها استان بدون مرز طبیعی این کشور است. مرکز آن رجاینا و بزرگترین شهر آن ساسکاتون است. وسعت استان ساسکاچوان ۶۵۱٬۹۰۰ کیلومتر مربع و مهاجرت یک عامل مهم در شکل‌گیری فرهنگ و تاریخچهٔ این استان استان است. این استان درصدد جذب مهاجر جهت رشد اقتصادی است. این استان در ناحیهٔ سرسبز کانادا قرار دارد و تولیدکنندهٔ ۲۸ درصد غلات و بیش از ۵۴ درصد گندم کشور است. اگرچه کشاورزی با درآمد ۲ میلیارد دلار در سال مهم‌ترین بخش اقتصاد این استان محسوب می‌شود، ولی کارهای خدماتی از جمله مؤسسات مالی، بیمه، بنگاه‌های مسکن بخش مهمی در اقتصاد این استان است. نرخ بیکاری یک و نیم درصدی، کمتر از میانگین کانادا بوده و این استان را به محل خوبی برای کار تبدیل ساخته‌است. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های مهاجرتی این استان را مطالعه نمایید.

اونتاریو یکی از استان‌های مهم کشور کانادا می باشد. از لحاظ جمعیت و فعالیت اقتصادی بزرگ‌ترین و قوی‌ترین استان کانادا است. مرکز آن تورنتو است و اتاوا (پایتخت کانادا) نیز در آن قرار دارد. وسعت اونتاریو ۱٬۰۷۶٬۳۹۵ کیلومتر مربع است. اونتاریو پیشروترین استان کانادا در زمینه تولید است و ۵۲٪ از کل تولید ارسالی کشور از این استان می‌باشد. از لحاظ جغرافیایی استان اونتاریو در شرق کانادا واقع می باشد و مشهورترین شهرهای این استان عبارت‌اند از تورنتو، اتاوا و همیلتون. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های مهاجرتی این استان را مطالعه نمایید.

کبک  یکی از استان‌های کانادا است. مرکز آن شهر کبک و بزرگ‌ترین شهر آن مونترال است. کبک تنها استان کانادا با جمعیت غالباً فرانسوی زبان و تنها استان این کشور است که تنها زبان رسمی آن در سطح استانی فرانسوی است. این استان از نظر مساحت بزرگ‌ترین استان کانادا است و از نظر جمعیت دومین استان کانادا به‌شمار می‌رود. صحنه پویای فرهنگی و هنری کبک، میزبان اتفاقات متعدد هنری در طول سال است و علاوه بر رویدادهای سینمایی، تئاتر، موسیقی و ادبیات، هر سال برنامه‌های سنتی و تاریخی دیدنی نیز در کبک برگزارمی شود. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های مهاجرتی این استان را مطالعه نمایید.

بریتیش کلمبیا غربی‌ترین استان کانادا است که در میان رشته‌کوه راکی و اقیانوس آرام قرار گفته‌است. بریتیش کلمبیا از شمال با قلمروهای شمال غرب و قلمرو یوکان، از شرق با استان آلبرتا، از جنوب با ایالت واشینگتنِ امریکا و از غرب با اقیانوس آرام همسایه است. مرکز استان بریتیش کلمبیا شهر ویکتوریا و بزرگ‌ترین شهر آن ونکوور است. این استان در سال ۱۸۷۱، به عنوان ششمین استان به کنفدراسیون کانادا پیوست. این استان غربی‌ترین استان کانادا و در کنار اقیانوس آرام جای دارد. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های مهاجرتی این استان را مطالعه نمایید.

اَلبرتا یکی از استان‌های کانادا است. مرکز آن ادمونتون، مهم‌ترین شهر آن کلگری است و شهر بنف از نقاط دیدنی این استان می‌باشد. مساحت آلبرتا ۶۶۱٫۸۴۸ کیلومتر مربع است؛ و بعد از کبک، انتاریو، بریتیش کلمبیا در رده چهارم قراردارد. استان آلبرتا نفت‌خیز می‌باشد. اقتصاد آلبرتا توسط صنعت انرژی در حال انفجار خود یکی از اشتغالزاترین بخش‌ها در کانادا است. صنعت انرژی در این استان بیش از ۲۷۵٬۰۰۰ شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده‌است. به دلیل نرخ پایین بیکاری در آلبرتا، متوسط درآمد این استان بالاتر از نقاط دیگر کانادا می‌باشد. حداقل دستمزد در این استان بالاتر از متوسط درآمد در کانادا است. در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های مهاجرتی این استان را مطالعه نمایید.

استان نیوبرانزویک یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا می‌باشد. مناطق بکر در این استان به وفور یافت می‌شود. ۸۵ درصد این استان پوشیده از جنگل است. همچنین چندین جزیره ساحلی در این استان موجود می‌باشد. این استان دارای منابع سرشار طبیعی بوده که بخش اصلی اقتصاد استان را تشکیل می‌دهد. با توجه به مساحت زیاد جنگل‌ها، محصولات چوبی از صادرات اصلی این استان می‌باشد. امروزه این استان دارای اقتصاد مدرن خدماتی از جمله خدمات مالی و بیمه‌ای می‌باشد. سیاری از شرکت‌ها تمایل دارند تا خدمات مشتریان و خدمات فنی خود را در نیوبرانزویک مستقر کنن در این مقاله شما میتوانید شرح برنامه های مهاجرتی این استان را مطالعه نمایید. زیرا در این استان به نیروی کار با دو زبان دسترسی دارند. فناوری اطلاعات از دیگر صنایع رو به رشد این استان می‌باشد.

error: Content is protected !!