ادامه تحصیل در کالج ها و دانشگاه ها

فهرست مطالب

ادامه تحصیل در کالج ها و دانشگاه ها


 

ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی و یا در کالج های کانادا

پس از پایان دبیرستان و دریافت دیپلم برای ادامه تحصیل در کانادا، متقاضی بایستی از کالج و یا دانشگاهی در کانادا پذیرش تحصیلی گرفته و پس از آن برای ویزای تحصیلی اقدام کند. برای دریافت پذیرش تحصیلی ابتدا بایستی هدف خود در آینده و زمینه تحصیلی خود را مشخص کرده و سپس به جستجوی کالج ها و یا دانشگاه های کانادایی بپردازید.


در لینک های زیر می توانید لیست کالج ها و دانشگاه های کانادا را بیابید:

http://www.4icu.org/ca/canadian-universities.htm

http://www.pstranslations.ca/list_universities.html

پس از آن بایستی در کالج و یا دانشگاه مد نظر خود در قسمت Programs و یا Academics, رشته مورد نظر خودتون را بیابید.

مرحله بعدی رفتن به قسمت Admission دانشگاه برای آگاهی از چگونگی گرفتن پذیرش و مدارک مورد نیاز است.

دوستان توجه کنید که کالج ها و مخصوصا دانشگاه ها برای اعطای پذیرش به مدارکی مانند توصیه نامه از اساتید، مدیران و افرادی که متقاضی را به خوبی بشناسد نیاز دارند. علاوه بر آن بسیاری از دانشگاه ها به مدارکی مانند رزومه تحصیلی، نامه اهداف و علاقه SOP نیازمندند.

از مهمترین مدارکی که همه کالج ها و دانشگاه های کانادا آن را درخواست خواهند کرد مدرک زبان است که می تواند به صورت آیلتس آکادمیک و یا تافل ارایه شود‌. در اکثر دانشگاه ها و کالج ها مینیمم نمره قبولی در مثلا آیلتس آکادمیک 6 تا 7 است. بعضی از دانشگاه ها برای مقاطع تحصیلات تکمیلی مدرک زبان GRE را هم درخواست می کنند.

بسیاری از کالج ها و دانشگاه های کانادا برای اعطای پذیرش در مقطع لیسانس و یا دوره های دوساله نیازی به نمره زبان یا مدرک آیلتس یا تافل فرد متقاضی نداشته و در بدو ورود از متقاضی امتحان زبان ورودی گرفته خواهد شد و در صورتی که متقاضی نتواند این امتحان را با موفقیت پشت سر بگذارد، بایستی ابتدا دوره زبان را در دانشگاه یا کالج گذرانده و سپس دوره تحصیلی خود را اغاز کند. البته این نکته را بایستی در نظر داشت که پیشنهاد می شود متقاضیان ادامه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های کانادا حتما در آزمون آیلتس آکادمیک و یا تافل شرکت کرده و مدرک آیلتس آکادمیک یا تافل را جهت دریافت پذیرش در دست داشته باشند.

پس از آن متقاضی بایستی در وبسایت کالج و یا دانشگاه مورد نظر خود به دنبال مهلت ارسال مدارک Admission Deadlines باشد. تقریبا تمامی دانشگاه ها و کالج های کانادا برای پذیرش دانشجوهای جدید مهلت و تاریخ ارسال مدارک را مشخص کرده اند. در اکثر مواقع تاریخ شروع ترم ماه سپتامبر می باشد و مهلت ارسال مدارک هم ژانویه و یا فوریه قبل از آن است.

پس از آماده سازی مدارک بوسیله متقاضی، وی می بایست کلیه مدارک را برای دانشگاه یا ارسال و یا در وبسایت دانشگاه سابمیت کند و هزینه پذیرش Admission Fee را پرداخت کند.

در مواردی که متقاضی قصد دریافت بورسیه های تحصیلی را دارد (دانشجویان ارشد و یا دکتری) بایستی مستقیما با استاد و یا دپارتمان مربوط وارد مذاکره شده و بتواند از استادی در زمینه ی خودش قول همکاری را بگیرد. پس از آن، استاد مورد نظر، متقاضی را به عنوان دستیار تحقیق RA و یا دستیار آموزش TA در واقع استخدام کرده و ماهیانه حقوقی را برای وی در نظر خواهد گرفت.

در صورت پذیرفته شدن و دریافت پذیرش، متقاضی می تواند با ارسال مدارک مورد نیاز و به صورت آنلاین برای ویزای تحصیلی درخواست دهد.

 

بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2018

وبسایت معتبر Maclean’s هر ساله فهرست برترین دانشگاه های کانادا را منتشر می کند. معیاری که این وبسایت جهت این رده بندی در نظر گرفته شده شامل نظر سنجی آنلاین از اساتید و مسوولان دانشگاه های کانادا، مشاوران تحصیلی و افراد دارای بیزنس های معتبر می باشد. علاوه بر رده بندی کلی دانشگاه ها، این وبسایت دانشگاه ها را بر اساس رشته های مختلف تحصیلی و همچنین بر اساس نظرات دانشجویان این دانشگاه ها نیز رده بندی کرده و منتشر نموده است.


در زیر می توانید دانشگاه های برتر کانادا را در سال 2018 ملاحظه کنید:

???? University of Toronto
???? University of Waterloo
???? University of British Columbia
???? McGill University
???? University of Alberta
???? University of McMaster
???? Western University
???? Queen’s University
???? Simon Fraser University
???? University of Calgary
???? Guelph University
???? University of Montreal
???? Ryerson University
???? University of Dalhousie
???? Concordia University
???? University of Ottawa
???? University of Victoria
???? Laval University
???? University of Sherbrooke
???? Carleton University
???? York University
???? Memorial Newfoundland University
???? University of Saskatchewan

اطلاعات بیشتر و لیست کاملتر برترین دانشگاه ها در لینک زیر:

http://www.macleans.ca/education/university-rankings/top-reputation-2018-university-of-toronto/

 

معرفی یک رنکینگ دانشگاهی جالب از وبسایت معتبر Maclean’s

دوستان عزیز و علاقه مندان ادامه تحصیل در کانادا شما می توانید با مراجعه به لینک زیر با توجه به پارامترها و معیارهای دلخواه خود، رده بندی دانشگاه های کانادا را بررسی نمایید. به عنوان مثال اگر شهریه دانشگاه برای شما مهم است می توانید گزینه Cheap Tuition را به عنوان مهمترین فاکتور انتخاب کنید.

http://www.macleans.ca/education-hub/build-your-own-university-ranking/

 

بهترین دانشگاه های کانادا در رشتهMBA

با توجه به علاقه بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل در رشته MBA در کانادا، در لینک زیر 10 دانشگاه برتر کانادا در این رشته در سال 2017 معرفی شده اند:

http://www.canadianbusiness.com/lists-and-rankings/best-mba-programs/2017-top-10-ranking/

error: Content is protected !!