برنامه تجربه کانادایی CEC

برنامه تجربه کانادایی (Canadian Experience Class)


 

برنامه تجربه کانادایی همانگونه که از اسمش پیداست مناسب افرادی است که در کانادا حداقل به مدت یکسال سابقه کار دارند. این برنامه زیر مجموعه سیستم آنلاین اکسپرس اینتری بوده و از جمله برنامه های مهاجرتی فدرال کاناداست که وابسته به استان خاصی نمی باشد. 

متقاضیان این برنامه خوب برای اقدام در این برنامه بایستی شرایط زیر را داشته باشند:

  1. دارای یک سال سابقه کار در ناک شغلی 0، A و B در سه سال گذشته بوده و این سابقه در کانادا به دست آمده باشد.
  2. دارای سطح زبان معادل CLB5 برای مشاغل ناک شغلی B و CLB7 برای مشاغل ناک شغلی 0 یا A باشد. (برای تبدیل نمره آیلتس جنرال یا فرانسه به معیار CLB اینجا را کلیک کنید) 
  3. متقاضی قصد زندگی در استان کبک را نداشته باشد.

 

شرایط سابقه کار مورد قبول در این برنامه:

  • سابقه کار بایستی حداقل 1 سال، در خاک کانادا به صورت تمام وقت (30 ساعت در هفته یا 1560 ساعت در سال) و یا معادل نیمه وقت آن بوده باشد.
  • سابقه کار می تواند در همه استان های کانادا به دست آمده باشد.
  • سابقه کار خوداشتغالی (Self-employed) و سابقه کار کواپ و کار آموزی (Co-op) مورد قبول نمی باشد. 
  • اگر متقاضی قبل از اقدام در کانادا دانشجو بوده باشد، سابقه کار بعد از فارغ التحصیلی مورد قبول بوده و سوابق کاری حین تحصیل مورد قبول نیست.

و اما این برنامه مناسب چه افرادی است؟

شاید ابتدا به نظر رسد که این برنامه به دلیل نیاز به سابقه کار در کانادا کمی سخت است، اما باید گفت این برنامه می تواند برنامه بسیار مناسبی برای افراد زیر باشد: 

  • افرادی که در کانادا در حال تحصیل هستند و پس از پایان تحصیلات واجد شرایط دریافت ویزای کار تا سقف 3 سال (Post Graduation Work Permit) خواهند شد.
  • افرادی که در حال حاضر به عنوان همسر دانشجویان دارای اجازه تحصیل در کانادا حضور دارند و دارای اجازه کار (Open Work Permit) هستند.

 

نکته1: اگر متقاضی تحصیلات خود را در خارج از کانادا گذرانده باشد بایستی مدارک را در کانادا بوسیله سازمان های ارزیابی کننده مدارک تحصیلی ارزیابی کند. 

نکته2: این برنامه در نهایت و پس از بررسی پرونده متقاضی بوسیله اداره مهاجرت کانادا به اقامت دایم ختم خواهد شد و متقاضی و همسر و فرزندان زیر 22 سال وی ویزای اقامت دایم این کشور را دریافت خواهند کرد.

مرجع: اداره مهاجرت کانادا

متقاضیانی که شرایط فوق را دارند می توانند فرم ارزیابی ما را از طریق لینک زیر تکمیل کرده و با ما در تماس باشند.

https://goo.gl/6bA7rX


خبرنامه


error: Content is protected!