شرایط دریافت اقامت دائم و مهاجرت به کانادا در سال 2020

فهرست مطالب

شرایط دریافت اقامت دائم و مهاجرت به کانادا در سال 2020

امروزه مهاجرت و شروع زندگی در کشوری دیگر به امری طبیعی در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله کشور ما تبدیل شده است. تقریبا در هیچ محفلی نیست که صحبتی از مهاجرت و مخصوصا مهاجرت به کانادا در میان نباشد و با توجه به جامعه بزرگ ایرانیان مقیم کانادا می توان گفت هر خانواده مستقیم یا غیر مستقیم دوست یا خویشاوندی در کانادا دارد. این موضوع از یک طرف و این حقیقت که کانادا یکی از برترین کشورهای دنیا از نظر کیفیت زندگی است باعث افزایش روز افزون تمایل متقاضیان برای مهاجرت به این کشور شده است.

شرایط دریافت اقامت دائم و مهاجرت به کانادا در سال 2020

در سال 2020 همه جهان تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفت و می توان گفت تمامی کشورهای دنیا به نحوی با این مشکل بزرگ روبه رو شدند. کانادا نیز از این امر مستثنی نبوده و دولت این کشور در ماه مارچ 2020 محدودیت های گسترده ای را برای سفرهای خارجی و ورود مهاجرین به این کشور اعمال کرد. اما در میان کشورهای مهاجرپذیر و برتر دنیا، می توان کانادا را تنها کشوری دانست که با وجود مشکل کرونا همچنان به بررسی بسیاری پرونده های مهاجرتی ادامه داد و ادامه فعالیت برنامه های مهاجرتی خود را در اوج شیوع کرونا نیز متوقف نکرد. اداره مهاجرت کانادا درصدد است تا پایان سال 2020 بسیاری از محدودیت های اعمال شده را برطرف کند و با سرعت بالاتری به بررسی پرونده های مهاجرتی و درخواست های ویزاهای این کشور بپردازد. با توجه به نیاز همیشگی کانادا به مهاجرین متخصص و دانشجویان و دانش آموزان بین المللی، کمتر شدن مشکل کرونا و رفع محدودیت های ناشی از آن باعث خواهد شد که این کشور از مهاجرین و دانشجویان بین المللی زیادی در ادامه سال 2020 و ابتدای 2021 استقبال کند.

شرایط دریافت اقامت دائم و مهاجرت به کانادا در سال 2020

چرا مهاجرت به کانادا در سال 2020؟

کانادا را می توان یکی از بهترین مقاصد دنیا برای افراد متخصص، سرمایه گذاران و دانشجویان دانست و دلیل آن هم چند فرهنگی بودن این کشور و وجود پایه ها و زیرساخت های اقتصادی و فرهنگی قوی برای مهاجرین می باشد. علاوه بر آن، اقتصاد قوی و توسعه یافته، نزدیکی به ایالات متحده آمریکا و همچنین نیاز روز افزون این کشور به نیروی کار متخصص هم از جمله دلایل اصلی انتخاب کانادا به عنوان مقصد اول از سوی متقاضیان مهاجرت است. حال باید دید متقاضی چه شرایطی را باید داشته باشد تا بتواند به این کشور مهاجرت کند. قبل از هر چیز بایستی منظور خود از مهاجرت را واضح تر بیان کنیم. در واقع به دلیل اینکه کانادا برنامه های مهاجرتی متعدد و ویزاهای مختلفی دارد باید مشخص شود که هدف اصلی متقاضی چیست. آیا متقاضی با هدف بازدید کوتاه مدت قصد دارد به کانادا سفر کند؟ یا قصد دارد در این کشور به مدت زمانی محدود درس بخواند و یا کار کند؟ آیا متقاضی قصد دریافت اقامت دائم کانادا را دارد و تمایل دارد زندگی جدیدی را در این کشور شروع کند؟

در حقیقت پس از مشخص شدن هدف اصلی متقاضی از مهاجرت به این کشور می توان شرایط مهاجرت به کانادا را برای وی تعیین کرد. به طور کلی در برنامه های متعدد مهاجرتی کانادا و به منظور واجد شرایط شدن بایستی فاکتورهای زیر را در نظر گرفت:

  • سن متقاضی
  • تحصیلات متقاضی
  • سطح زبان متقاضی
  • سوابق کاری متقاضی
  • وجود اقوام و خویشاوندان نزدیک در کانادا
  • دارایی های و توانایی های مالی متقاضی
    شرایط دریافت اقامت دائم و مهاجرت به کانادا در سال 2020

لازم به توضیح است که فاکتورهای بالا تنها بخشی از پارامترهای مهم بررسی شرایط مهاجرت به کانادا برای هر متقاضی است. در واقع فاکتورهای دیگری نیز در بسیاری از برنامه های مهاجرتی و ویزاهای این کشور تاثیر گذار خواهند بود. به عنوان مثال برای متقاضیانی که قصد دارند از طریق برنامه های نیروی متخصص (Skilled Worker) یا برنامه های زیر مجموعه اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنند فاکتور سن، زبان و سوابق تحصیلی و کاری بسیار حائز اهمیت خواهد بود و برای متقاضیان برنامه استارت آپ ویزا و سرمایه گذاری در کانادا سوابق کاری و توانایی های مالی بسیار مهم خواهد بود. افرادی که تمایل دارند در کانادا تحصیل کنند بایستی مواردی مانند سن، سطح زبان، سطح تحصیلات، رشته تحصیلی انتخابی و وابستگی های مالی و شغلی را در نظر بگیرند و افرادی که هدفشان دریافت ویزای توریستی کاناداست باید توانایی های مالی و تاریخچه مسافرت های خارجی قبلی خود را مد نظر قرار بدهند.

همان گونه که مشاهده می شود شرایط مهاجرت به کانادا بسته به برنامه مهاجرتی و نوع ویزا کاملا متفاوت بوده و بایستی ابتدا شرایط هر فرد به دقت توسط وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا بررسی شده و بهترین برنامه های مهاجرتی به متقاضی معرفی شود.

نویسنده: پیام پاک مهر

 

آیا تصمیم دارید ویزای کانادا را دریافت کرده و با کمترین هزینه مستقیما به اقامت دایم این کشور دست یابید؟

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را تکمیل کرده و وضعیت خود را رایگان بررسی کنید.

 

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

 

error: Content is protected !!