استارت آپ ویزا (Start-up Visa)

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا (Startup Visa)

استارت آپ ویزا Startup Visa برای جذب کارآفرینان دارای ایده های نوین بیزنسی و طرح های کارآفرینی و همچنین با هدف رشد و شکوفایی اقتصاد کانادا و ایجاد شغل راه اندازی شده است. این برنامه برای افرادی که دارای طرح ها و ایده های مبتکرانه و کاربردی هستند برنامه مناسبی برای دریافت اقامت دایم کانادا می باشد. همچنین متقاضیان مهاجرت به کانادا که دارای ثبت اختراع بوده و یا مقالات علمی و کاربردی دارند نیز ممکن است واجد شرایط این برنامه شوند.

 

شرایطی که متقاضی بایستی برای اقدام در استارت آپ ویزا Startup Visa داشته باشد:

  • متقاضی دارای بیزنس باشد. (شرایط این بیزنس در زیر ارایه شده است)
  • متقاضی دارای نامه ساپورت (Letter of Support) از سازمان های معین شده (Designated Organizations) در این برنامه باشد.
  • دارای سطح زبان انگلیسی یا فرانسه معادل CLB5 باشد.
  • دارای حداقل تمکن مالی مورد نیاز به ازای تعداد اعضای خانواده باشد. 
تعداد اعضای خانوادهحداقل موجودی مورد نیاز به دلار کانادا

(بر اساس نرخ دلار بانک مرکزی)

112475
215531
319093
423181
526292
629652
733014
به ازای هر نفر اضافی3361

 

سازمان ها و موسسات تعیین شده در این برنامه (Designated Organizations) چه سازمان هایی هستند؟

این سازمان ها گروه هایی بیزنسی هستند که برای سرمایه گذاری در استارت آپ ها پذیرفته شده اند. این سازمان ها و گروه ها ایده های مورد علاقه و هدف خود را انتخاب کرده و آن ها را بررسی می کنند. در واقع این گروه ها و سازمان ها این اختیار را دارند که کدام ایده ها و یا طرح ها را بررسی کرده و روش ارزیابی ایده هر متقاضی و همچنین تعداد پرونده های مورد نظر خود جهت بررسی در هر سال را تعیین نمایند. این امکان وجود دارد که این سازمان ها در ادامه بررسی ایده و طرح هر متقاضی از وی تقاضای بیزنس پلن کنند.

پس از اینکه ایده و طرح پیشنهادی (Proposal) متقاضی بوسیله این سازمان ها پذیرفته شود، برای وی از طرف سازمان مربوط نامه ساپورت (Letter of Support) صادر خواهد شد. متقاضی با داشتن این نامه به همراه بقیه مدارک لازم قادر است برای استارت آپ ویزا Startup Visa اقدام کند و در نهایت اقامت دایم کانادا را کسب کند.

سازمان هایی که نامه ساپورت را صادر خواهند کرد شامل 3 بخش زیر خواهند شد:

1- Designated venture capital funds

* متقاضی دریافت نامه ساپورت از این سازمان ها بایستی از یکی از آن ها موافقت سرمایه گذاری حداقل 200 هزار دلار کانادا در طرح پیشنهادی را دریافت کند. 

 

2- Designated angel investor groups

* متقاضی دریافت نامه ساپورت از این سازمان ها بایستی از یکی از آن ها موافقت سرمایه گذاری حداقل 75 هزار دلار کانادا در طرح پیشنهادی را دریافت کند. 

 

3- Designated business incubators

شرایطی که بیزنس متقاضی قبل از اقدام بایستی داشته باشد:

  • در زمان صدور نامه ساپورت تمامی صاحبان و سهام داران بیزنس بیشتر از 10 درصد حق رای (Voting Right) را داشته باشند (همچنین هر بیزنس می تواند تا سقف 5 سهام دار داشته باشد) و
  • کلیه سهامداران بیزنس به همراه سازمان سرمایه گذار (Designated Organization) بیش از 50 درصد حق رای را داشته باشند.
  • در زمان دریافت اقامت دایم، بیزنس به صورت فعال بوسیله متقاضی یا متقاضیان از داخل خاک کانادا مدیریت شود.
  • در زمان دریافت اقامت دایم، بخش اساسی فعالیت بیزنس در خاک کانادا اتفاق افتد و بیزنس در کانادا به صورت Corporation ثبت شود.

مرجع: اداره مهاجرت کانادا

 

* متقاضیان استارت آپ ویزا Startup Visa که دارای ایده های مبتکرانه بوده و یا دارای پروپوزال کاربردی هستند به طوری که ایده ایشان قابلیت سرمایه گذاری را داشته باشد می توانند رزومه کامل خود شامل توضیحی کلی و مختصر از طرح و ایده (و در صورت وجود اختراعات ثبت شده) را به همراه سوابق حرفه ای، تحقیقاتی و کاری خود به آدرس ایمیل info@pirsookgroup.com ارسال نمایند و یا فرم ارزیابی رایگان ما را در تکمیل کنند.  


خبرنامه


error: Content is protected!