برنامه استانی انتاریو شاخه فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد

دریافت اقامت دایم کانادا با تحصیل دوره کارشناسی ارشد از طریق برنامه استانی انتاریو


 

بررسی واجد شرایط بودن در برنامه استانی انتاریو شاخه فارغ التحضیلان ارشد

این روش مهاجرتی این امکان را برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد که تحصیلات خود را در این استان به اتمام رساندند فراهم میاورد تا جهت اخذ اقامت دایم در این استان اقدام نمایند. به دلیل اینکه استان انتاریو کانادا پرجمعیت ترین و بهترین استان کانادا برای یافتن کار می باشد، وجود چنین برنامه ای فرصتی عالی را برای متقاضیانی که قصد کار و زندگی در شهرهایی نظیر تورنتو، همیلتون، اتاوا، لندن و دیگر شهرهای این استان دارند، فراهم میاورد.

این برنامه شرایطی نیز دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- متقاضی باید تحصیلات کارشناسی ارشد خود را به پایان رسانده و یا تمام دروس خود را پاس کرده باشد.
2- این دوره حداقل بایستی یک سال و به صورت تمام وقت Full Time بوده باشد.
3- این دوره در دانشگاه و یا کالجی گذرانده شده باشد که دولتی بوده و در استان انتاریو واقع باشد.
4- متقاضی بایستی دارای نمره زبان معادل CLB 7 در انگلیسی و یا فرانسه باشد. به عنوان مثال برای زبان انگلیسی متقاضی باید دارای نمره ۶ در آیلتس جنرال در هر ۴ مهارت باشد. نکته مهم در مورد مدرک زبان اینست که در هنگام سابمیت پرونده از این مدرک نبایستی بیش از ۱۲ ماه گذشته باشد.
5- متقاضی حتما بایستی در 2 سال قبل از سابمیت اپلیکیشن خود حداقل یک سال را در انتاریو زندگی کرده باشد. برای اثبات این امر، اداره مهاجرت استانی از متقاضی مدارکی مانند اجاره نامه، قبض برق، بیمه، نامه سابقه کار از کارفرمای احتمالی و…. را درخواست خواهد کرد.
6- متقاضی بایستی قصد زندگی و کار در این استان را داشته باشد.
7- متقاضی بایستی مدارک مالی مانند تمکن بانکی Bank Statement را برای اثبات توانایی مالی خویش و اعضای خانواده اش ارایه دهد.
8- توجه کنید که متقاضی حتما بایستی در طول مدت ۲ سال پس از گرفتن دکتری خود از این استان، برای این روش اقدام کرده و مدارک خود را سابمیت کند.
9- متقاضی حتما بایستی یا از داخل انتاریو برای این روش اقدام کرده و یا خارج از کانادا باشد. متقاضیانی که در استان دیگری غیر از انتاریو زندگی کرده باشند واجد شرایط این روش نخواهند بود.

شایان توجه است که هزینه اقدام از این روش ۱۵۰۰ دلار کانادا می باشد.


لینک بررسی واجد شرایط بودن متقاضی:

http://www.ontarioimmigration.ca/en/pnp/OI_PNPSTUDENTS_MASTERS_WHO.html


دسترسی سریع
خبرنامه


error: Content is protected!